Vlčák poprvé ve své Fabii S2000

Dne 30.10. 2013 se v areálu autodromu ve Vysokém Mýtě konal Bonver Rallydrive Championships 2013! Vlčák zde po krátké zdravotní pauze poprvé zkusil dravost své Fabie. Vedl si znamenitě, po celkových osmi etapách se umístil na třetím místě a kromě bronzové medaile si také odnesl skvělé zážitky a nepřekonatelnou chuť opět závodit. V sezóně 2014 se Vlčák a celý Svarmetal Motorsport tým zúčastní všech závodů MMČR a MČR-S. Máte se na co těšit!

 

Závěrečná Rally Vsetín s Fabií S2000

Závěrečným podnikem letošního Timeseal mistrovství České republiky ve sprintrally byla sobotní X. Partr Rally Vsetín. S Vlčákovým vozem Fabií S2000 se podruhé svezl Tomáš Kurka s Milanem Škubníkem, kteří po celkových sedmi vložkách obsadili krásné 12. absolutní místo. Gratulujeme!

Tomáš Kurka a Milan Škubník za volantem Fabie S2000

Vlčákova Fabia S2000 zažila premiéru ve Šternberku na Rally Jeseníky. Za volant sedli Tomáš Kurka a Milan Škubník, kteří si tuto krasavici v ostrém závodě vyzkoušeli poprvé. Tomáš s Milanem si na fabku zvykli velmi rychle a Rally Jeseníky zakončili po sedmi vložkách úspěšným 16. místem absolutně.

 

 

!!! Nový Vlčákův vůz pro rok 2014 !!!

Vlčák si brousí zuby na rally sezónu 2014! A do čeho nasedne příborský jezdec? Vlčák  bude hrabat od příštího roku všemi čtyřmi drápky a posadí se do Fabie S2000 po Romanu Odložilíkovi. Máme se na co těšit!! :)

 

Zakletá Barum Czech Rally Zlín!

Vlčákův šestý pokus ze šesti odstartovaných závodů na Barum Rally ve Zlíně nebyl opět úspěšný. Kluci se zprvu všemi erzetami prokousávali na výbornou, překonali i obávaného italského konkurenta Chentreho a po šesté vložce obsadili 5. místo předokolek a skvělé 20. místo absolutně. Sedmá erzeta ale pro celý tým skončila a to havárií na Semetíně, kde  tlumiče pravděpodobně neunesly Vlčákův rychlý skok a Pegyna se tak odmrštila mimo trať. Škody na Pegyně se sčítají, ale jisté je, že se s páničkem se zlomeným obratlem budou společně zotavovat minimálně čtvrt roku. Ríša naštěstí žádnou ujmu na zdraví nemá.

 

Vlčákova historie Barum Rally Zlín:

2008   RZ3 Zádveřice:  Technická závada s  Mitsubishi Lancer EVO VII; spoluj.: Roman Pešek

2009   RZ10 Troják: Technická závada s Mitsubishi Lancer EVO IX, spoluj. Pavel Švajda

2010   RZ13 Pindula:  Havárie s Mitsubishi Lancer EVO IX, spoluj. Pavel Švajda

2011   RZ7  Pindula: Motor s Mitsubishi Lancer EVO IX, spoluj. Richard Lasevič

2012   RZ13 Halenkovice: Technická závada s Peugeot 206 Kit Car, spoluj. Richard Lasevič

2013   RZ7 Semetín: Havárie s Peugeot 206 Kit Car, spoluj. Richard Lasevič

 

 

Testování před Barum Rally 2013

Jako každý rok i letos jsou přípravy na letošní barumáckou rally ve velkém proudu. Testování je neodpustitelnou součástí těchto probíhajících příprav a letos si kluci Pegynu odtestovali na razovské ulici u Vizovic. Pegyna měla problémy se servem, a tak si kluci uzavřenou vložku vyzkoušeli jen pár krát.  Alespoň tak mohli mechanici přijít problému na kloub ještě před odstartováním očekávané Barumky. Nyní je Pegyna v perfektní kondici a dokonale připravená pro dlouhý třídenní ostrý 235ti kilometrový závod.

 

 

Sedmý medailový úspěch na Rally Pačejov

Vzhledem k pěkným tratím, vydatné divácké návštěvě a příjemné atmosféře na pačejovské rally je i trochu škoda, že byl při neúčasti Adama Koblihy souboj o vítězství ve třídě 6 rozhodnuto hned v úvodu. Už po polovině závodu Martin s Richardem disponovali takřka 40sekundovým náskokem na nejbližší pronásledovatele a ve zbytku rally se mohli věnovat výhradně bojům v kategorii „předokolek“. Kluci nakonec vybojovali 3. místo ve dvoukolkách, suverénní první místo ve třídě 6 a 16. místo absolutně.

 

Úspěchy navzdory zdravotním komplikacím na Rally Kostelec

V pátek před startem východočeské rally skřípla Martina ledvinová kolika, avšak „Vlčák“ je od přírody povaha bojovná a přes těžké zdravotní komplikace nám ve skoro 100členném startovním poli patřilo po polovině soutěže 13. místo absolutně! Martin s Richardem v závěrečných třech zkouškách svoje postavení ještě vylepšili a cílovou pásku protnuli na 12. místě absolutně, vyšperkovaném o druhou pozici ve skupině. Jak se však ukázalo přibližně o dvě hodiny později, stav při dekorování na cílové rampě ještě nebyl konečný. Posádka peugeotu se na pátém testu nevyvarovala jezdecké chyby a jejich kontakt s retardérem sportovní komisaři ohodnotili půlminutovou penalizací, kvůli čemuž se Martin s Ríšou propadli na čtvrté místo ve skupině dvoukolek a druhé místo mezi „šestkami“.

Vlček zažil na Valašce vítěznou premiéru s WRC

Valašská rally čítající celkem 70 ostrých kilometrů nám přinesla absolutní vítězství!! Vlčák s Richardem ve voze Škoda Fabia WRC zvítězili ve dvaatřicátém ročníku Valašské rally s centrem ve Valašském Meziříčí. Vlček při premiéře s vozem specifikace WRC byl nejrychlejší na čtyřech úsecích z celkového počtu šesti rychlostních zkoušek..

Výsledky Valašské rally 2013:

1. M. Vlček / R. Lasevič Škoda Fabia WRC

2. J. Tomaštík / J. Novák Subaru Impreza WRC  +55,9

3. S. Mikulaštík / R. Baran Škoda Octavia WRC  +56,6

4. V. Barvík / R.Dřímal Mitsubishi Lancer Evo IX  +1:12,9

5. T. Kurka / M. Škubník Mitsubishi Lancer Evo X R4  +1:22,6

6. J. Pešl / R Pešek  Mitsubishi Lancer Evo IX  +1:43,3

7. J. Kalista / J. Skořepa Subaru Impreza RS  +2:14,8

8. M. Srb / M. Osička Citroen C2 R2  +3:40,6

9. J. Navrátil / V. Kouřil Ford Sierra RS Cosworth  +3:42,5

10. J. Kašpar / D. Kabourek Škoda Octavia  +3:47,3

Věnování závodníkům !

Zpěvačka Olga Lounová ve spolupráci s týmem Svarmetal Motorsport a JTRT natočila videoklip s názvem "Brány Svaté", který věnovala všem závodníkům rally. Podívejte se na něj!