Deštivá Rally Šumava 2014

Předchozí Rallye Český Krumlov svojí délkou vydala za čtyři rallysprinty a na oba naše členy posádky kladla velké nároky a nebylo tomu jinak ani při Rallye Šumava Klatovy 2014. Plovací kruh se stal povinnou výbavou soutěžních posádek i na této rally. V pátek večer se na trať snesly první dešťové kapky, které s krátkými přestávkami vydržely až do sobotního cíle. Zvláště v noci byly podmínky na trati velice složité a prakticky každá posádka si zažila nějakou krizovou situaci.

Nepředvídatelné podmínky a nejistota ve volbě pneumatik vyvrcholily v sobotu. Martina s Richardem nejprve potkal defekt pneumatiky, aby na desátém testu jejich vůz po menší krizové situaci skončil na boku v příkopě.

Po bezproblémovém finiši a několika slušných časech v závěru nakonec severomoravské posádce patřilo jedenácté místo v konečném pořadí.

Proměnlivý Český Krumlov 2014

Nádherné sedmé absolutní místo měli před sebou hoši do osudné 13. lipnovské rychlostní zkoušky, kde došlo k defektu přední pravé pneumatiky. Klukům výměna kola trvala pouhé dvě minuty před zraky diváků, ale i tak přes obrovské Vlčákovo úsilí nebylo možné časovou ztrátu dohnat. Vlčák s Ríšou tak skončili celkově na 12. místě, což přes zimní deštivé počasí a náročné erzety, je skvělé umístění.

GPD Rallydrive Bravantice

Vlčák s Ríšou se kromě "velkých" a sprintových závodů věnují i volným podnikům jako je například Rallydrive konaný 25.4. v Bravanticích. Pro některé byl tento závod soutěží, pro jiné tréninkem. Konkrétně naše posádka testovala svůj vůz, především nové pneumatiky před Rally Český Krumlov. Podívejte se na fotky!

Úspěšná Valašská Rally za námi !

Velká gratulace patří našemu Vlčákovi a Ríšovi, kteří na prvním sezonním rallyovém podniku konaném v blízkosti jejich bydliště získali pohár za krásné třetí místo ve třídě dvě a absolutně skončili na šestém místě z celkových nastoupených 114ti posádek! Nejrychlejší rychlostní zkouškou byla pro Vlčáka Bystřička, kde se ne jeden fanoušek nestačil divit nad jeho žhavou rychlostí. Na této páté erzetě vybojoval páté místo. Skvělý výkon!

Další závody pro zrušení Lužiček nás čekají za necelý měsíc a to v Českém Krumlově 2.-3. května 2014.

Těšíme se na vás!

Kopie Vlčákova designu 2012

Nový design Vlčákovy závodničky vznikl v roce 2012 a převlékl se do něj tehdy poprvé Peugeot 206 Kit Car. Již letos se objevily první kopie tohoto pestrého designu, které velmi zaujaly zahraniční piloty. Podívejte na nevlastní Pegyho bratry.

OIga Lounová v Mitsubishi Lancer EVO IX

V letošní sezóně Olga Lounová sedne za volant silnějšího vozu Mitsubishi Lancer EVO IX. Ani letos nemůže chybět sponzoring v barvě Svarmetalu.

Přejeme úspěšnou sezónu 2014 !

Rally sezóna 2014 začíná !

Již příští víkend 4.-5.4. 2014 odstartuje 33. ročník Valašské rally. Tento podnik patří mezi nejstarší rallyové soutěže v historii Československa a také patří do jednoho z největších podniků v rámci Timeseal Mistrovství České republiky ve sprintrally a Mistrovství České republiky v rally historických automobilů.

S blížícím se termínem závodů aktualizované informace přesvědčují o tom, že ani letošní ročník nebude pro soutěžící procházkou růžovým sadem. Trať bude již tradičně opět velmi náročná a dokonce se zařazením nových neznámých úseků tratí. Při celkové délce závodu o délce 290 km si každý z nás řidičů umí představit únavu a nutnost soustředění. Z této vzdálenosti si musíme odečíst délku rychlostních zkoušek, které činí 67 km, což se nám může zdát, jako jednoduché, pokud si tuto vzdálenost představíme například na dálnici.

Startovní listina ukazuje, že i letošní Valaška bude opět patřit mezi významné podniky, které jsou sledovány i mnohými zahraničními fanoušky.