Video: To nejlepší z roku 2014 Vlčák a Ríša - Tým Svarmetal Motorsport

Video: GoPro - Vlčák a Cyp Ruda

 

 

Video: Úspěšné zakončení sezóny s Cypem z Ostravy !!!

Očekávaný sobotní "strahovský" Pražský Rallysprint 2014 se odehrál, jak jsme všichni očekávali, v zimním chladném duchu. Vlčák s Rudou z Ostravy !!! ovšem prožívali horké chvilky po celou dobu závodu. Michal Kavalčík alias Ruda z Ostravy !!! , který zasedl na místo skvělého spolujezdce Richarda, si vedl dle Martinových slov výborně a zcela bez chyb! Díky výborné Vlčákově formě a díky skrytému "talentu" kopilotování Rudy, také skvělým fanouškům a celkové pozitivní atmosféře v týmu se hoši umístili na krásném 9. místě absolutně a přeskočili tak ne jedno silné WRC.

 

 

Vlčák už se těší na Rudu z Ostravy

Skvělá informace pro fanoušky!! Vlčák ještě sezónu zcela neuzavřel! V tomto roce nás čeká nejen Rallydrive v Sosnové, konající se již tento pátek 21.11.2014, ale také Pražský rallysprint a milá povinnost povozit nějakou českou celebritu. Na horké sedadlo spolujezdce usedne v sobotu 29.11. 2014 Ruda z Ostravy, na kterého se v týmu velice těšíme a jak ho všichni známe, určitě to bude velkolepá show a legrace.

 

Celá tiskovka na www.autosport.cz/souteze/clanekvlcak

Mistři rally si převzali tituly na zámku v Holešově

Vyhlášení se uskutečnilo na Zámku v Holešově v pátek dne 24. října 2014 v 19 hod. Vyhlašovalo se Mistrovství České republiky v Rally, Sprint rally, Rally HA, Slalomu a Pohár České republiky v rally. Martin s Richardem se stali více mistři ve třídě 2 ve Sprintrally 2014.

Gratulujeme !!!

 

Když se štěstěna unaví ...

Zatímco sprintový seriál na své vyvrcholení teprve čeká, mezinárodní „mistrák“ o předešlém víkendu uzavřela rally v Příbrami. Na tuto štaci mohli Martin s Richardem nastoupit v klidu. V tabulce byli průběžně čtvrtí a posun vzhůru či dolů byl podmíněn jen velmi nepravděpodobnou shodou náhod. K těm však z nenadání začalo docházet. Jezdecká chyba na náročném Vystrkově zastavila Miroslava Jakeše a technická závada na stejném úseku stála účinkování v soutěži Romana Odložilíka. Úvahy, kolik bodů nyní Martin s Richardem potřebují, aby se dostali na třetí místo v tabulce, měly bohužel opodstatnění jen jednu jedinou „erzetu“. Na šestém testu totiž příbramská soutěž skončila i pro ně.

Rally Jeseníky předposledním sprintem

Na předposledním sprintovém rally podniku v Jeseníkách Vlčák s Richardem začínali na třetí příčce ve své kategorii, v absolutním pořadí jim patřilo sedmé místo. Ale nebyl by to Vlčák, kdyby nezabojoval. V závěrečných rychlostních zkouškách si polepšil až o 2 příčky a celkově skončil na pátem místě. V průběžném pořadí je tak Vlčák na třetím místě s 87 body.

 

Vlčák s Ríšou mají dobře rozjeté oba šampiony

Zatímco srpen patřil v motoristickém kalendáři k volnějším měsícům, přelom srpna a září dal všem českým vyznavačům rally pořádně zabrat. Jednak byla na řadě soutěž ze všech nejtěžší a nejslavnější, zlínská Barum Czech Rally Zlín, a týden po ní se přihlásil o slovo i čtvrtý letošní sprint, konající se v okolí Vyškova.

Na Barum rally se „Vlčák“ už 6 let neúspěšně snažil o dosažení cílové rampy. Šťastný sedmý závod skončil nádherným 8. místem absolutně a to nejen díky nové strategii. Pánové si letos jízdu užívali, netlačili na pilu a skromně si přáli dojet. Skvělý výsledek se dostavil!

Na oslavu špičkového výsledku z Barum Czech Rally Zlín ale i na načerpání sil a přípravu techniky zbylo před vyškovskou rally jen několik dní. Vzhledem k tomu, že se „Vlčák“ choval k fabii zdvořile, řešili mechanici z Orsák Rally Sportu naštěstí jen standardní údržbu. Ve čtvrtek se tedy posádka mohla vydat směrem k Vyškovu. A jaký výsledek na ně čekal? Kluci si vybojovali krásné bronzové místo těsně za silnými "wéercéčkami".

Osmé místo z barumky a bronz z Vyškova znamenají pro Martina Vlčka s Richardem Lasevičem upevnění lichotivého postavení v obou seriálech. Čtvrtá pozice v klasifikaci Mezinárodního mistrovství ČR v rally a zejména třetí příčka v Mistrovství ČR ve sprintrally jsou jasným signálem, že pro posádku Svarmetal Motorsportu sezona zdaleka nekončí.

Pačejovská šťastná sedmička

Tým Svarmetal Motorsport letos absolvuje první kompletní sezónu s Fabií S2000. A jak se Vlčákovi s Ríšou dařilo na pačejovském rallysprintu? Pánové odstartovali sedmí a také sedmou příčku získali. V rámci českého mistráku se tak jedná o krásné bronzové místo!

Video: Jak vlastně začíná Rally sezóna?

Ohlédnutí za Vlčákovou Fabií WRC, vítěznou závodničkou Valašské Rally 2013 !!!